Maskownice, czyli jak sprawić, by drewniane rolety były miłe dla oka.

Maskownica nad wnęką 5

Na początek słowo wyjaśnienia: tajemniczo brzmiące maskownice to specjalne listwy osłaniające mechanizm żaluzji. Dzięki zastosowaniu maskownicy nasze drewniane żaluzje są bardziej estetyczne – nie widać metalowego mechanizmu rolety.

Stosujemy je w standardzie tylko do żaluzji z drewnianych, by zaktyć metalowe elementy mechanizmu. W aluminiowych, mechanizm jest już w kolorze lameli.


W zależności od modelu wybranej przez Państwa żaluzji posiadamy odpowiednio dobrane maskownice, pod zamówiony kolor. Dodatkowo każda listwa posiada magnesy, dzięki którym nie sprawia trudności w montażu.


Istnieje kilka sposobów instalacji drewnianych rolet:


• Kiedy montujemy żaluzje „NAD WNĘKĄ” (żaluzje 50 mm) oraz „NA RAMIE OKIENNEJ” (żaluzje 25 mm) do zestawu maskownic dołączone są boczki maskownicy, czyli listwy, dzięki którym mechanizm rolety będzie niewidoczny po bokach (patrz zdjęcia poniżej).


• Przy montowaniu rolet „WE WNĘCE” (żaluzje 50 mm) oraz „PRZY SZYBIE” (żaluzje 25 mm) maskownica nie posiada boczków, ponieważ z jednej strony mechanizm zasłania listwa, a po bokach znajduje się ściana lub okno (patrz zdjęcia poniżej).

Kiedy chcemy powiesić kilka żaluzji obok siebie, podczas składania zamówienia trzeba pamiętać, aby w rubryce „UWAGI” napisać, które z zamawianych rolet będą wisieć obok siebie i dodać, że chcą Państwo jedną maskownicę na długość wszystkich żaluzji.

Podczas montażu należy pamiętać, by nie zostawiać żadnych szczelin pomiędzy roletami, które montujemy w jednej linii obok siebie, końce żaluzji muszą się stykać. Lamele, czyli listewki żaluzji, ułożą się wtedy same.

Pamiętajmy że dobrze dobrane żaluzje potrafią być świetnym elementem wykończeniowym. Żaluzje, podobnie jak zasłony czy firanki, to ubrania dla okna. Drewniane rolety nadają wnętrzu designerski charakter.

Udostępnij post

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *