Żaluzje do biura 2

Rolety do biura – jak wybrać?

Biuro to miejsce, w którym spędzamy większość swojego czasu. Dlatego warto pomyśleć, aby stworzyć w nim komfortowe warunki do pracy.
Pomieszczenia z dużą ilością okien zapewniają dopływ naturalnego oświetlenia. Jednak ma to też swoje minusy, w słoneczne dni wpadające przez okna światło może nas oślepiać, a więc skutecznie utrudniać pracę. Trzeba więc poszukać optymalnego rozwiązania. Propozycji jest całkiem sporo, a jedną z nich są rolety. Jak je jednak wybrać, by dobrze spełniały swoją funkcję? Podpowiadamy!

Wybieramy rolety do biura – na co zwrócić uwagę?

Rolety drewniane, aluminiowe czy plisowane, w biurze powinny nam zapewnić możliwość regulacji natężenia promieni słonecznych. Aby mogły spełnić nasze oczekiwania, jeszcze przed złożeniem zamówienia, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Wśród najważniejszych należy wskazać wytrzymałość na regularną eksploatację. Dobre rolety do biura powinny być wytrzymałe i sprawne przez długi czas, nie wymagać regularnego serwisowania. Rolety powinny też być łatwe i szybkie w obsłudze mechanizmu, by nie zabierać nam zbyt dużo czasu i nie odrywać od ważnych obowiązków. Również istotną kwestią jest sam sposób i częstotliwość czyszczenia. Wybrane rozwiązanie powinno być praktyczne i bardzo łatwe w utrzymaniu. Na koniec pamiętajmy, że żaluzje czy rolety będą też stanowić element wystroju biura, więc warto dobrać go adekwatnie do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Jeśli ściany są w barwach neutralnych, to roletami można trochę rozjaśnić wnętrza i odwrotnie, jeśli ściany pomieszczeń są kolorowe, to osłonami możemy stonować kolorystykę. 

Rolety do biura – co mamy do wyboru?

Do wyboru mamy całkiem sporo różnego typu rolet, więc każdy z nas ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Zarówno w firmowym biurze, jak i w domowym gabinecie idealnie sprawdzą się rolety drewniane.
 Żaluzje drewniane to rozwiązanie, które doskonale komponuje się z ramami okien wykonanych z naturalnych materiałów i wpasowuje się w pomieszczenia o wysokim standardzie wykończenia.. Cechuje je, naturalność oraz piękny design. Rolety z drewna są też bardzo dobrym izolatorem ciepła, ale warto mieć na uwadze, że drewniane lamele to produkt z wysokiej półki cenowej. Alternatywą dla żaluzji drewnianych są aluminiowe, które doskonale chronią przed promieniami słonecznymi, a dzięki opcji regulacji zaciemnienia, sami możemy decydować o tym, w jakim stopniu promienie słoneczne będą wpadać do wnętrz. Do wyboru mamy tradycyjne lamele o szerokości 25 lub 50 milimetrów w bardzo szerokiej palecie barw, dzięki czemu można je dobrać odpowiednio do każdego pomieszczenia. Nie sposób też pominąć rolety plisowane COSIMO, które również świetnie sprawdzają się w biurach. Mogą zapewnić idealne warunki do pracy, są dostępne w szerokiej palecie barw i bardzo łatwo się je czyścić.

Rolety do biura – co wybrać?

Ostateczny wybór każdy z nas powinien podjąć indywidualnie. Zarówno rolety aluminiowe, drewniane, jak i plisy COSIMO sprawdzą się w biurze, więc to już tylko kwestia tego, które nam się bardziej spodobają, lub które będą pasować do wystroju poszczególnych pomieszczeń.

Udostępnij post

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *