Żaluzje plisowane

Rolety plisowane

ROLETY
Okno, choć jego funkcja jest oczywista, przez lata zaczęło nabierać także innych znaczeń. Stało się istotnym elementem dekoracyjnym każdego pokoju, stąd też to, co znajduje się w oknie, ma znaczenie tak dla wyglądu zewnętrznego, jak i wewnętrznego domu.

Dekoracja okna – nie lada wyzwanie!
Co można powiesić w oknach? Oczywiście firany i zasłony. Te drugie mogą pełnić funkcję wyłącznie dekoracyjną lub też dekoracyjno-zaciemniającą. Dla wielu jednak potężne połacie materiału od razu kojarzą się z nagromadzeniem kurzu, koniecznością częstego prania, a czasem także prasownia. Bywa, że zasłony dodają aranżacji ciężkości, a nawet wizualnie ograniczają przestrzeń. Bywają także praktyczne powody negatywnego nastawienia w stosunku do zasłon – obecność dzieci i zwierząt, które niekoniecznie traktują domowe tekstylia tak, jak dorośli tego oczekują. Z kolei same firany wydają się już dawno wychodzić z mody, choć nie brakuje pięknych, stylowych i nowoczesnych produktów. Mimo wszystko nie przekonują one wszystkich, nie nadają się także do każdego wnętrza. Jakie jest rozwiązanie, jeśli nie chce się pozostawić pustego okna, istnieje konieczność zaciemniania lub też swoistego odgradzania od świata zewnętrznego, ale nie chce się korzystać z tradycyjnych rozwiązań?

Rolety – dobre zawsze i wszędzie
Dokładnie tak! Mogłoby się wydawać, że lata świetności mają już za sobą, ale powracają w wielkim stylu. Są nieśmiertelne i ponadczasowe, choć nie zawsze cieszyły się takim uznaniem, jak obecnie. Początkowo kojarzyły się wyłącznie z biurami, nie łączono ich raczej z przytulnym, domowym wystrojem i było w tym sporo prawdy. Wynikło to z ograniczonego wyboru zarówno rozmiarów, jak i tworzy, z których je robiono, stąd też niezbyt wiele możliwości ich wykorzystania. Teraz jednak wszystko się zmienia, a rolety stanowią alternatywę dla tradycyjnych zasłon i firan.

Żaluzje – do domu i biura
Sprawdzą się wszędzie, niezależnie od metrażu i przeznaczenia pomieszczenia. Są łatwe do utrzymania w czystości, wyglądają nowocześnie, a zarazem prosto i stylowo. Co ciekawe – mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do różnych stylów wnętrza. Żaluzje biurowe doskonale sprawdzą się w przeszklonych pomieszczeniach, oddzielając biuro od ruchliwego korytarza i nadając mu nieco więcej prywatności. Z kolei żaluzje w pokoju dziennym będą świetną alternatywą dla tradycyjnych firan. W zależności od koloru, mogą zaciemniać lub też tylko nieco ograniczać wpadanie promieni słonecznych, nie ograniczając przy tym przestrzeni. Są łatwe i wygodne w obsłudze, trudno o ich uszkodzenie i co najważniejsze – nie trzeba ich zmieniać wraz ze zmianą wystroju.

Plisy – eleganckie rolety do stylowych wnętrz
Są jak połączenie rolet i żaluzji. Od klasycznych rolet odróżnia je przede wszystkim sposób eksploatacji – można je dowolnie ustawiać w każdym miejscu okna, zaciemniając miejsce od góry, od dołu, czy nawet na środku. Ze względu na bardzo szeroką gamę kolorów, stanowią świetny element wystroju wnętrza, nie zabierając przestrzeni, a zarazem tworząc bardzo praktyczną dekorację. Plisy są łatwe do utrzymania w czystości, także ich montaż  – w zależności od modelu – nie wymaga ingerencji w okno. Plisy okienne to świetne rozwiązanie na duże powierzchnie zarówno w domu, jak i w biurze i cenią je miłośnicy zarówno minimalizmu, jak i nowoczesnych, awangardowych wnętrz. Wyglądają prosto, a zarazem elegancko, stąd też idealnie sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i salonie czy pokoju dziecięcym.

Trudno o lepsze rozwiązanie, niż aranżacja okna w stylu, który zawsze będzie się dobrze prezentował. Niezależnie od tego, czy wybierze się klasyczne rolety, żaluzje czy plisy – każda opcja będzie dobra i wkomponuje się w dowolnie wybraną aranżację. Wybór produktów jest szeroki i zróżnicowany, i warto przemyśleć każdą opcję, bo każda z nich posiada szereg zalet. Warto także zaznaczyć, że obecność rolet czy żaluzji nie  wyklucza również  wykorzystania zasłon jako elementu czysto dekoracyjnego. Słowem – takie rozwiązania są idealne dla miłośników zarówno praktycznych, jak i stylowych, pięknych wnętrz!  

Udostępnij post

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *