Żaluzje bambusowe w kamienicy

Ci, którzy uważają, że żaluzje są nie do końca trafioną dekoracją, są w dużym błędzie. Już od jakiegoś czasu widać, jak w blasku chwały wracają na salony, stanowiąc dodatek już nie tylko do biura, ale i mieszkań prywatnych. Najlepszym przykładem tego, że nowoczesne żaluzje doskonale łączą atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością, są żaluzje bambusowe.

 

żaluzja bambusowa w kamienicy

Bambusowe żaluzje – piękne i praktyczne

Są najlepszym przykładem na to, że żaluzje mogą stanowić nie tylko świetną ochronę przed promieniami słonecznymi oraz odgrodzenie od świata zewnętrznego, ale też naprawdę stylową dekorację, która idzie wespół, a może nawet wyprzedza, panujące trendy. Wyróżnia je nie tylko wyjątkowo stylowy wygląd, ale także praktyczność. Są bardzo łatwe do utrzymania w czystości – do ich przecierania wystarczy sucha szmatka, a naturalny surowiec doskonale wpasowuje się w myśl ekologiczną, która coraz częściej przyświeca nowoczesnym aranżacjom. Bambusowe żaluzje są eleganckie, a zarazem ponadczasowe, doskonałe do stylizacji o charakterach klasycznych, industrialnych czy boho, tworząc we wnętrzu wyjątkowy klimat i nastrój. Oczywiście, nie można zapomnieć o ich głównym zastosowaniu – doskonale filtrują promienie słoneczne, zapewniają też prywatność na najwyższym poziomie. Warto jednak wspomnieć, że bambus jest dość kruchym surowcem, dlatego żaluzje bambusowe należy traktować z ostrożnością – zadbać o profesjonalne zamontowanie, a w podczas konserwacji używać miękkich materiałów lub szczotek.

żaluzje w kamienicy 2

Żaluzje bambusowe w kamienicy i biurze

Jak zostało wspomniane, doskonale wpasowują się w różne style aranżacyjne. Świetnie sprawdzą się w dużych oknach starych kamienic, gdzie doskonale oddadzą ich klimat zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jednak funkcjonalność bambusowych żaluzji nie ogranicza się wyłącznie do okien – świetnie nadają się do wydzielana stref w biurze, np. do zasłaniania przeszklonych szyb czy też jako swoista „kotara” w drzwiach balkonowych, pełniąc rolę letnich drzwi. Są idealne do kuchni ze względu na łatwość w czyszczeniu oraz do salonu, bo wyglądają bardzo elegancko. Doskonale współgrają z drewnianymi, wiklinowymi czy rattanowymi meblami oraz dodatkami z innych naturalnych surowców. W pomieszczeniach loftowych będą potęgowały nastrój surowości połączony z naturalizmem. Przede wszystkim – żaluzje bambusowe stworzą we wnętrzu idealny klimat, kiedy zachodzi potrzeba dodania nieco optycznego ciepła i przytulności. Jest to także alternatywa dla wszelkich syntetycznych materiałów, co obecnie jest wyjątkowo cenione nie tylko przez obrońców środowiska, ale i wszystkim, którym zależy na klasie i dobrym stylu.

Dlaczego warto wybrać żaluzje bambusowe do kamienicy i eleganckiego wnętrza?

Nie ma zbyt wiele do dodania – są to jedne z najbardziej stylowych rodzajów żaluzji, szalenie efektowne, a zarazem… zupełnie proste, bo naturalne. Żaluzje bambusowe są dekoracją samą w sobie, która ma wpływ na całą aranżację, dlatego jeśli tylko poszukuje się do okien czegoś wyjątkowego, po prostu trzeba mieć je na uwadze.

 

żaluzja bambusowa w kamienicy (1).jpg
żaluzja bambusowa w kamienicy (7).jpg
żaluzja bambusowa w kamienicy (9).jpg

kliknij w zdjęcie, by otworzyć galerię