ŻALUZJE

Kiedyś kojarzyły się z surowymi biurami, wątpliwą dekoracją okna, która ma funkcję wyłącznie praktyczną – ograniczać wpadanie promieni słonecznych do pomieszczenia. Obecnie jednak powracają w wielkim stylu, jako alternatywa dla tradycyjnych firan i zasłon, z mnogością kolorów i… tworzyw. Doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i biurze, a ich zadaniem jest nie tylko przyciemnienie pokoju.

Żaluzje do biura i do domu

Żaluzje biurowe można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Zawieszone w oknie, przyniosą ulgę podczas słonecznych dni, bo ograniczą wpadanie promieni słonecznych. Jeśli będą miały jasny kolor – nie będą całkowicie zaciemniały, a więc nie zmienią komfortu pracy. W nowoczesnych biurach, gdzie w myśl otwartej przestrzeni zastosowano przeszklone ściany, sprawdzą się jako swoiste „zasłony” – w każdej chwili można je zasłonić, by odgrodzić się od ruchliwego korytarza czy też zadbać o prywatność na konferencji lub ważnym spotkaniu. Z kolei żaluzje w domu doskonale sprawdzą się np. w oknach kuchennych – są łatwe o utrzymania w czystości, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach nieco bardziej narażonych na osiadanie brudu, np. tłuszczu czy kurzu. Są także dobrą alternatywą dla firan i zasłon, jeśli w domu mieszkają zwierzęta, np. koty, które wyjątkowo lubią zabawę tekstyliami. W pokoju dziecięcym będą z kolei zwiększały bezpieczeństwo – maluch nie zapląta się w firanki. Domowe biuro nabierze charakteru, zaś salon zyska na przestrzeni – zasłony i firany dają wrażenie ciężkości, a do tego zajmują nieco miejsca. Słowem – żaluzje to praktyczny, a zarazem miły dla oka sposób na udekorowanie okna.

Żaluzje aluminiowe

Ich zastosowanie jest bardzo uniwersalne. Dostępne są w dwóch rozmiarach – 50mm oraz 25mm, a także w wielu atrakcyjnych kolorach, które pozwalają na wykorzystanie ich zarówno w domu, jak i biurze. Ich ogromną zaletą jest łatwość utrzymania w czystości – wystarczy przecierać wilgotną szmatką, nie wymagają konserwacji, a zarówno montaż, jak i eksploatacja, są bajecznie proste. Aluminiowe żaluzje w klasycznym, białym wydaniu doskonale sprawdzą się w biurze – będą uniwersalne, nie rzucają się w oczy, ergo nie narzucają żadnego stylu – są proste i eleganckie. Z kolei żaluzje aluminiowe imitujące drewno dodadzą nieco elegancji, co świetnie sprawdzi się np. w gabinetach lekarskich, kancelariach prawniczych czy domowych biurach, współgrając ze stylowymi meblami. Nie można zapominać o funkcji oddzielającej – zawieszenie żaluzji na przeszklonej ścianie pozwoli na uzyskanie nieco intymności i oddzieleniu np. sali konferencyjnej od ruchliwego korytarza. Ciekawym rozwiązaniem są perforowane żaluzje aluminiowe, które wyglądają na wskroś nowocześnie. Białe, srebrne lub w odcieniu złota doskonale sprawdzą się jako dekoracja okna w pokoju nastolatka czy też alternatywa dla zasłon w mieszkaniu w stylu loftu. Lekki połysk klasycznych, aluminiowych żaluzji pięknie odbija światło, co doda wnętrzu elegancji i nienachalnego błysku. Jeśli chodzi o funkcję zaciemniającą – żaluzje doskonale chronią zarówno przed dokuczliwymi promieniami słońca, jak i umiarkowanym światłem dziennym. Przede wszystkim – żaluzje zapewniają całkowita intymność – gwarantują odcięcie się od świata zewnętrznego, dając poczucie całkowitej prywatności, z kolei otwarte, zapewniają wystarczająco dobry widok na świat, ale również stanowią swego rodzaju odgrodzenie, bo widoczność z zewnątrz jest ograniczona. Żaluzje aluminiowe są nowoczesne i stylowe, dodadzą wnętrzu charakteru, ale nie zdominują go. Wyglądają czysto i schludnie, a wygodna ich eksploatacji jest nie do podważenia.

Żaluzje drewniane

To świetne rozwiązanie dla tych, którzy poza praktyczną i funkcjonalną osłoną okna, chcą mieć także atrakcyjną dekorację, która nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Drewniane żaluzje również są bardzo łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy lekko wilgotna szmatka lub ściereczka do drewna – a ich obsługa jest tak samo prosta, jak w przypadku żaluzji aluminiowych. Żaluzje drewniane dostępne są w dwóch rozmiarach – 25 oraz 50 mm, a szeroka gama kolorystyczna pozwala na wybór produktu idealnie dopasowanego do stylu wnętrza – od naturalnych, jasnych odcieni, które będą wyglądały lekko i neutralnie, po ciemnie, niemalże czarne, które świetnie będą się komponowały z meblami w odcieniu venge. Żaluzje drewniane wyróżniają się elegancją i stylem, który doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrzach. Nadają się także do biura, zarówno do zawieszenia w oknie, jak i na przeszkloną ścianę i oddzielenia się od reszty pomieszczeń w celu nadania prywatności. Co więcej – drewniane żaluzje wyglądają także naturalnie, co w dobie aranżacji pełnych drewna, cechujących się swoistą surowością i czerpaniem z naturalnych materiałów, jest sporym atutem. Jeśli chodzi o zaciemnianie – żaluzje drewniane doskonale nadają się do ochrony przed pełnym słońcem, dodadzą wnętrzu intymności, zapewnią też pełną prywatność – znacznie ograniczają widoczność z zewnątrz nawet wtedy, kiedy nie są w pełni zasłonięte. To idealna alternatywa dla tradycyjnych zasłon, a do tego stylowa, elegancka dekoracja okna.

Zarówno żaluzje drewniane, jak i aluminiowe, doskonale sprawdzą się niemal w każdej aranżacji. Duży wybór kolorów to możliwość dopasowania do własnego stylu i charakteru wnętrza, dzięki czemu z pewnością każdy zajdzie odpowiedni produkt dla siebie.