Żaluzje bambusowe w kamienicy 1

Żaluzje bambusowe w kamienicy

Ci, którzy uważają, że żaluzje są nie do końca trafioną dekoracją, są w dużym błędzie. Już od jakiegoś czasu widać, jak w blasku chwały wracają na salony, stanowiąc dodatek już nie tylko do biura, ale i mieszkań prywatnych. Najlepszym przykładem tego, że nowoczesne żaluzje doskonale łączą atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością, są żaluzje bambusowe.

Bambusowe żaluzje – piękne i praktyczne

Są najlepszym przykładem na to, że żaluzje mogą stanowić nie tylko świetną ochronę przed promieniami słonecznymi oraz odgrodzenie od świata zewnętrznego, ale też naprawdę stylową dekorację, która idzie wespół, a może nawet wyprzedza, panujące trendy. Wyróżnia je nie tylko wyjątkowo stylowy wygląd, ale także praktyczność. Są bardzo łatwe do utrzymania w czystości – do ich przecierania wystarczy sucha szmatka, a naturalny surowiec doskonale wpasowuje się w myśl ekologiczną, która coraz częściej przyświeca nowoczesnym aranżacjom. Bambusowe żaluzje są eleganckie, a zarazem ponadczasowe, doskonałe do stylizacji o charakterach klasycznych, industrialnych czy boho, tworząc we wnętrzu wyjątkowy klimat i nastrój. Oczywiście, nie można zapomnieć o ich głównym zastosowaniu – doskonale filtrują promienie słoneczne, zapewniają też prywatność na najwyższym poziomie. Warto jednak wspomnieć, że bambus jest dość kruchym surowcem, dlatego żaluzje bambusowe należy traktować z ostrożnością – zadbać o profesjonalne zamontowanie, a w podczas konserwacji używać miękkich materiałów lub szczotek.

Żaluzje bambusowe w kamienicy i biurze

Jak zostało wspomniane, doskonale wpasowują się w różne style aranżacyjne. Świetnie sprawdzą się w dużych oknach starych kamienic, gdzie doskonale oddadzą ich klimat zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jednak funkcjonalność bambusowych żaluzji nie ogranicza się wyłącznie do okien – świetnie nadają się do wydzielana stref w biurze, np. do zasłaniania przeszklonych szyb czy też jako swoista „kotara” w drzwiach balkonowych, pełniąc rolę letnich drzwi. Są idealne do kuchni ze względu na łatwość w czyszczeniu oraz do salonu, bo wyglądają bardzo elegancko. Doskonale współgrają z drewnianymi, wiklinowymi czy rattanowymi meblami oraz dodatkami z innych naturalnych surowców. W pomieszczeniach loftowych będą potęgowały nastrój surowości połączony z naturalizmem. Przede wszystkim – żaluzje bambusowe stworzą we wnętrzu idealny klimat, kiedy zachodzi potrzeba dodania nieco optycznego ciepła i przytulności. Jest to także alternatywa dla wszelkich syntetycznych materiałów, co obecnie jest wyjątkowo cenione nie tylko przez obrońców środowiska, ale i wszystkim, którym zależy na klasie i dobrym stylu.

Dlaczego warto wybrać żaluzje bambusowe do kamienicy i eleganckiego wnętrza?

Nie ma zbyt wiele do dodania – są to jedne z najbardziej stylowych rodzajów żaluzji, szalenie efektowne, a zarazem… zupełnie proste, bo naturalne. Żaluzje bambusowe są dekoracją samą w sobie, która ma wpływ na całą aranżację, dlatego jeśli tylko poszukuje się do okien czegoś wyjątkowego, po prostu trzeba mieć je na uwadze.

Udostępnij post

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *