Często zadawane pytania – FAQ
Poniżej przedstawiamy zbiór najczęściej zadawanych przez Państwa pytań. Na wszystkie staramy się odpowiadać konkretnie i rzetelnie, tak, by każdy, kto odwiedzi nasz sklep, wiedział, jak się w nim odnaleźć oraz jak dokonać właściwego wyboru. Wierzymy też, że odpowiedzi rozwieją niektóre z wątpliwości dotyczące produktów oraz usług. Zachęcamy zarówno do bezpośredniego kontaktu w razie niejasności i w celu zadawania pytań, jak i do zapoznania się oraz przeanalizowania podanych treści – być może wśród nich już znajdą Państwo zadowalającą odpowiedź.
Rubrykę będziemy na bieżąco modyfikować, wprowadzając kolejne pytania i odpowiedzi, w celu wzbogacania bazy wiedzy zarówno o procesie zamawiania produktów, jak i wszelkich innych kwestii, które ich dotyczą.
Jak samemu zmierzyć i zamontować żaluzje?
Montaż żaluzji jest bardzo prosty. W zależności od rodzaju produktu możliwy jest we wnęce (w przypadku okien otwieranych na zewnątrz lub nieotwieranych okien typu fix) lub nad wnęką – wówczas w maskownicy będą dodane drewniane boczki.
Żaluzje należy zamontować przy szybie z wierceniem na ramie okiennej lub bezinwazyjnie na ramie okna. Należy dokonać dokładnych pomiarów okna i sprawdzić, który sposób będzie nam najbardziej odpowiadał wizualnie i który będzie możliwy. Wówczas należy dobrać odpowiedni rozmiar żaluzji.
Długość żaluzji jest liczona od sufitu do parapetu lub podłogi. Jeśli między nią a sufitem jest mniej niż 30 cm odstępu, wówczas nie zostawia się przerwy. Aby obliczyć, czy jest wystarczająco miejsca między sufitem a górną krawędzią okna i czy żaluzja nie uniemożliwi otwieranie okna, należy wziąć pod uwagę, że po złożeniu, czyli maksymalnym ściągnięciu, żaluzja osiągnie około 16% swojej długości.
Warto skorzystać ze wzoru: 10% długości całkowitej + 9 cm, który zobrazuje nam, jak długa będzie złożona żaluzja. Dla przykładu: żaluzja o długości 250 cm po złożeniu zajmie 34 cm (10% z 250 cm + 9 cm).
Jakie żaluzje wybrać do łazienki?
Wszystkie nasze drewniane żaluzje charakteryzują się taką samą trwałością, odpornością i wysoką jakością, dlatego przy wyborze można się kierować wyłącznie względami estetycznymi i tym, co bardziej odpowiada wizualnie do aranżacji pomieszczenia.
Czy bambusowe żaluzje nadają się do kuchni?
Kuchnia, jako pomieszczenie, które brudzi się najbardziej, wymaga wykorzystana specjalnych materiałów, także na etapie aranżacji i dodatków. Gotowanie – szczególnie z wykorzystaniem gazu – oraz mieszanie się zapachów sprawia, że tekstylia wykorzystywane w kuchni nie tylko szybko się brudzą, ale też pochłaniają wszelkie aromaty. Dlatego rolety bambusowe do kuchni to idealne rozwiązane ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości. Można je przecierać wilgotną szmatką, likwidując wszelki osiadający kurz, tłuszcz oraz zapachy.
Jakie żaluzje wybrać do salonu?
Idealnym rozwiązaniem są drewniane żaluzje do salonu lub żaluzje lub żaluzje bambusowe, które nie różnią się jakością. Jednak przy wyborze odpowiednich, należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia oraz jego styl, a także stopień nasłonecznienia.
Do ciemnych wnętrz lepiej wybierać jasne kolory, z kolei do jasnych, by nadać im nieco przytulności, warto wybrać nieco ciemniejsze. Dobrze, jeśli kolorem będą zbliżone do mebli, co stworzy elegancką, spójną całość.
Należy też zwrócić uwagę na szerokość lameli. Im są mniejsze, tym robią „cięższe” wrażenie.
Czy żaluzje można zawiesić na szklanej ścianie?
Oczywiście, że tak i jest do dość częsta praktyka. Żaluzje drewniane zapewniają prywatność wtedy, kiedy jest ona konieczna, a do tego są eleganckie i łatwe w obsłudze. Doskonale sprawdzą się nie tylko do zaciemniania pomieszczeń, ale także odgradzania przestrzeni.
Czy kolor żaluzji blaknie na słońcu?
Nasze żaluzje tworzymy z wysokiej jakości materiałów, z wykorzystaniem najnowszych technologii zabezpieczających kolor. Dzięki temu nawet wówczas, kiedy są wystawione na ciągłą ekspozycję słoneczną, ich kolor nie traci na intensywności.
Czym kierować się przy wyborze koloru żaluzji?
Żaluzje należy traktować nie jako konieczność, coś, co ma służyć wyłącznie do osłony przed słońcem lub spojrzeniami sąsiadów, a jako istotny element dekoracyjny. Okna są bowiem niezwykle ważną częścią pomieszczenia, nieraz tworząc cały jego klimat – w końcu odpowiadają za stopień doświetlenia pokoju. Dlatego też żaluzje, jako coś, co będzie widoczne niemalże już na wejściu, powinny być dobrane tak, by pasowały do aranżacji, stylu, a także mebli.
Dobrze postawić na ponadczasowość, która nie straci na wrażeniu nawet przy zmianie aranżacji. Nie bez znaczenia jest również wielkość pomieszczenia oraz klimat, jaki chce się uzyskać. Dla wrażenia ciepła i przytulności warto wybierać ciemniejsze kolory, z kolei jasne nadadzą wnętrzu lekkości.
Czy żaluzje są dostępne od ręki, od razu po kupieniu?
Nie, żaluzje tworzymy według indywidualnych zamówień, zgodnie z podanymi wymiarami oraz wszelkimi wytycznymi i zawsze informujemy o szacowanym terminie realizacji zamówienia.
Do jakich pomieszczeń najlepiej pasują żaluzje drewniane?
Żaluzje drewniane, podobnie jak żaluzje bambusowe, można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Z powodzeniem zastąpią klasyczne firany i zasłony, wyglądają też znacznie bardziej elegancko niż materiałowe rolety. Nadadzą wnętrzu wyjątkowy klimat i styl. Idealnie sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i salonie, a także w łazience, pokoju dziecięcym oraz w przestrzeni biurowej. Cechują się ponadczasowością i nawet wprowadzając zmiany aranżacyjne w pomieszczeniu, doskonale się w nim odnajdą. Pasują zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego stylu. Co najważniejsze – są bardzo wygodne w użytkowaniu i łatwe do utrzymania w czystości. Świetnie wyglądają zarówno wewnątrz, jak i podczas podziwiania okien z zewnątrz.
Jak czyścić drewniane żaluzje? Czy potrzeba jakiegoś specjalnego środka?
Czyszczenie żaluzji z drewna jest lekkie, łatwe i przyjemne. Wystarczy wilgotna szmatka lub gąbka, która zmieści się między lamele. Należy je przecierać z delikatnym naciskiem, dokładnie tak samo, jak drewniane meble. Nie są potrzebne do tego żadne specjalne środki, ale można wykorzystać płyny lub spraye do czyszczenia drewna.