Produkty

Żaluzje drewniane i bambusowe na dowolny wymiar.

Żaluzje drewniane z drewna Basswood – (Słoje drewna są widoczne)

Żaluzje drewniane 50mm,

Sprawdź CENĘ

Żaluzje drewniane 25mm,

Sprawdź CENĘ


Żaluzje drewniane z drewna Basswood – lakierowane. (Słoje drewna są niewidoczne) kolory pastelowe

Żaluzje drewniane 50mm, lakierowane

Sprawdź CENĘ

Żaluzje drewniane 25mm, lakierowane

Sprawdź CENĘ


Żaluzje drewniane z drewna Bambusowego – bejcowane. (Słoje drewna są widoczne)

Żaluzje bambusowe 50mm

Sprawdź CENĘ

Żaluzje bambusowe 25mm

Sprawdź CENĘ


Żaluzje drewniane z drewna Bambusowego – lakierowane. (Słoje drewna są mało widoczne)

Żaluzje bambusowe 50mm, lakierowane

Sprawdź CENĘ


Żaluzje drewniane z drewna Basswood – laminowane. (Słoje drewna są widoczne)

Żaluzje drewniane basswood 50mm, laminowane

Sprawdź CENĘ

Żaluzje drewniane basswood 25mm, laminowane

Sprawdź CENĘ


.

Żaluzje Drewniane na wymiar

Produkujemy żaluzje drewniane, żaluzje laminowane i żaluzje bambusowe. Do produkcji używamy lameli holenderskiej firmy Coulisse, które nie zawierają toksycznych związków chemicznych i są w 100% bezpieczne dla naszego zdrowia


Drewniane żaluzje to świetny sposób na praktyczną, a zarazem dekoracyjną osłonę okna. Wyglądają elegancko i efektownie, a spory wybór kolorów umożliwia dopasowanie ich do różnych aranżacji.

Dlaczego warto wybrać drewniane żaluzje?

Kiedyś żaluzje kojarzone były wyłącznie z biurami – ich surowy, prosty wygląd wykluczał je z grona dekoracji okiennych, choć nie można było odmówić im praktyczności. Z czasem pojawił się większy wybór kolorów, przez co zaczęto je postrzegać nieco inaczej – częściej znajdywano dla nich zastosowanie w domach, szczególnie, kiedy moda na tradycyjne firany i zasłony powoli przemijała. Nadal jednak dla wielu nie było to idealne rozwiązanie – mało stylowe i eleganckie, kłóciło się z wizjami nowoczesnych i wysmakowanych aranżacji. I wtedy pojawiły się żaluzje drewniane – bardziej elegancka wersja tradycyjnych żaluzji, która szybko skradła serca wielbicieli stylowych i praktycznych rozwiązań.

Wykonane z bardzo twardego i wytrzymałego drewna – lipy kanadyjskiej – drewniane żaluzje dostępne są w wielu różnych kolorach – od jasnych, w tym także białych, lekkich, dość uniwersalnych, które będą pasowały do każdego wnętrza, poprzez takie, które można niemalże idealnie dopasować do koloru mebli, aż po ciemne, które będą się prezentowały wyjątkowo oryginalnie. Ich niezaprzeczalnym atutem jest – co oczywiste – naturalne tworzywo i struktura, która jest w opozycji do tak modnych i popularnych, choć nie przez wszystkich uwielbianych, sztucznych tworzyw. Widoczny wzór drewna przywodzi na myśl siłę, a zarazem lekkość i naturalność, co doskonale wpasuje się w aranżacje w stylu skandynawskim, loftowym czy wiktoriańskim. Co najważniejsze – drewniane żaluzje, poza swoją oczywistą funkcją, czyli ograniczeniem ekspozycji promieni słonecznych i zaciemnieniem pokoju, będą stanowiły także wyjątkowo ciekawą dekorację okna. Dobrze dobrane kolorystycznie, z powodzeniem zastąpią tradycyjne zasłony, choć nie wykluczają ich wykorzystania np. w formie ozdobnych paneli po bokach okna. Same w sobie jednak, żaluzje z drewna będą cieszyły oczy swoim atrakcyjnych wyglądem i dodawały charakteru każdej aranżacji.

Żaluzje drewniane 50mm

Żaluzje drewniane i bambusowe są dostępne w dwóch wymiarach – 25 oraz 50mm. Te drugie są idealnym rozwiązaniem do dużych okien i większych powierzchni. Ich duży rozmiar to nie tylko praktyczność, ale także bardzo oryginalna dekoracja, wnosząca do wnętrza wyjątkowo ciekawy, nieco południowy klimat, tworzący nastrój intymności i przytulności. Żaluzje drewniane 50mm oferują sporo możliwości sterowania naturalnym światłem, dając różne stopnie zaciemnienia. Nawet, kiedy są otwarte, stanowią dobrą izolację od ciepła, przebijającego przez szybę, przez co dane pomieszczenie nie będzie się zbyt intensywnie nagrzewało. Tego typu żaluzje są łatwe i wygodne w utrzymaniu w czystości, dostępne są także w wielu różnych, atrakcyjnych kolorach. Są nieco cięższe, przez co dla wygody zaleca się wybranie opcji z automatycznym sterowaniem. Drewniane żaluzje 50mm doskonale sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu, dodając klimatu każdemu pomieszczeniu. W biurze mogą zostać zainstalowane nie tylko w oknie, ale też stanowić izolację miedzy przeszklonym pomieszczeniem a ruchliwym korytarzem, z kolei w nowoczesnym, prywatnym budownictwie doskonale sprawdzą się na dużych, przeszklonych ścianach, oknach tarasowanych, domowych oranżeriach. Ze względu na ich większe gabaryty, poleca się montowanie żaluzji 50mm do sufitu lub ścian, co wygląda naturalnie i estetycznie, a przede wszystkim jest wygodne podczas korzystania z okna.

Żaluzje drewniane 25mm

Można powiedzieć, że taki rozmiar jest standardowy wśród żaluzji z różnych tworzyw. Drewniane żaluzje 25mm będą się jednak wyróżniały eleganckim, oryginalnym stylem, który pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych aranżacji. Ich lekkość i mniejszy rozmiar sprawiają, że świetnie prezentują się zarówno w małych, jak i nieco większych oknach – poleca się je głównie do, można powiedzieć, typowych rozmiarów okien – nie będą tworzyły ani zbyt przytłaczającego, ani też nienaturalnego efektu wynikającego ze złego dopasowania. Mnogość kolorów pozwana na wybór takiego, który będzie dobrze współgrał z ramą okna czy też meblami, tworząc stylową całość z resztą wystroju wnętrza. Drewniane żaluzje 25mm są łatwe do utrzymania w czystości i wygodne w eksploatacji, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie – od prywatnych domów i mieszkań, po biura. Ich lekkość i naturalność, podyktowana zarówno tworzywem i jego strukturą, jak i właśnie rozmiarem, dają wiele możliwości wykorzystania. Oczywiście, niezaprzeczalna jest ich funkcjonalność – odpowiednio zaciemniają, chroniąc przez promieniami słonecznymi, jak i dają poczucie intymności nawet w wersji otwartej. Mały rozmiar lameli umożliwia montaż na ramie, choć należy się liczyć, że po podciągnięciu żaluzji część okna nadal pozostanie zasłonięta, co może być problemem w pomieszczeniach o ograniczonym nasłonecznieniu. Stąd też możliwość – podobnie jak w przypadku żaluzji drewnianych 50mm – montażu na suficie lub ścianie w przypadku, jeśli nie chce się dodatkowo ograniczać światła dziennego.

Drewniane żaluzje, tworzone na wymiar, z wysokiej jakości materiałów, to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy poszukują ciekawej, a przy tym niezwykle praktycznej osłony okna. Naturalne, eleganckie i bardzo stylowe, świetnie sprawdzą się w różnych aranżacjach, dodając wnętrzu charakteru i wyjątkowego klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *