Żaluzje aluminiowe na dowolny wymiar.

  Bez wątpienia zasługują na odczarowanie! Niegdyś dla wielu oznaczały prostotę w niezbyt dobrym guście, produkt, który nadaje się do klasycznego biura, coś, co dobrze spełnia swoją funkcję, ale jest wątpliwą dekoracją. Pora to zmienić –  obecnie żaluzje aluminiowe już dawno zmieniły swój charakter, stając się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zasłon, atrakcyjnie zdobiącą wnętrze.

  ŻALUZJE Aluminiowe 25mm w POŁYSKU

   

   

   

   

  od 98 zł.

  ŻALUZJE Aluminiowe 25mm w MACIE

   

   

   

   

  od 104 zł.

  Dlaczego warto wybrać żaluzje aluminiowe?

  Bardzo często żaluzje aluminiowe są wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej, np. szkołach, szpitalach, urzędach czy gabinetach lekarskich, jednak wciąż poszerzający się wybór wzorów i kolorów spowodował, że coraz częściej są one wybierane na prywatny użytek. Przede wszystkim – ich cena jest znacznie niższa od rolet drewnianych, podobnie jak waga. Zaś funkcjonalność pozostaje bez zmian. Duży wybór kolorów oraz swoistych faktur aluminiowych lameli pozostawia wiele możliwości aranżacyjnych, a wygoda eksploatacji i łatwość utrzymania w czystości czyni z nich silnego konkurenta wszelkich okiennych tekstyliów.

  Żaluzje aluminiowe są bezpieczne i wygodne w użyciu, dzięki czemu świetnie sprawdzą się np. w pokoju dziecięcym, gdzie maluchowi nie zagrozi zwisający luźno materiał oraz w pomieszczeniach użytkowanych także przez zwierzęta, np. koty, których uwagę przyciągają firany i zasłony. W kuchni, gdzie odległość okna od  kuchenki  nie jest zbyt duża, żaluzje będą wyjątkowo praktyczną osłoną, gdyż nie tylko osłonią okno np. przed pryskającym tłuszczem, ale także będą bardzo łatwe i wygodne do utrzymania w czystości – wystarczy wilgotna szmatka lub prysznic nad wanną, by pozbyć się zabrudzeń. Łatwość obsługi aluminiowych rolet  sprawia, że ich użytkowanie jest prawdziwą przyjemnością. Dostępne kolory i wzory, w tym także drewnopodobne, umożliwiają dopasowanie ich zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacji. Lekki połysk świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach z akcentami glamour, zaś perforacje będą idealnie pasowały do modernistycznego wystroju. Możliwości jest sporo, a każdy wybór wydaje się dobry.

  Żaluzje aluminiowe 50mm

  Aluminiowe żaluzje, których lamele mają 50mm szerokości, doskonale sprawdzą się na większych oknach, np. tarasowych lub przeszklonych ścianach zarówno w biurze, jak i w domu. Pomimo iż są dwa razy szersze niż dwudziestki piątki, ich rozmieszczone na drabince jest co 4cm i tym samym wizualnie wyglądają lżej, stąd dla zachowania estetyki i elegancji, zastosowanie ich na większej powierzchni wydaje się najlepszym pomysłem. Poza funkcją zaciemniającą i ograniczającą wpadanie promieni słonecznych, co stanowi również ochronę przed zbytnim nagrzewaniem się pomieszczenia, żaluzje aluminiowe 50mm zapewniają intymność i prywatność nawet, kiedy pozostają otwarte, co przy wielkogabarytowych oknach ma duży wpływ na komfort mieszkania. Jeśli chodzi o zastosowanie biurowe – doskonale sprawdzą się jako osłona przeszklonej ściany i odgrodzenie od ruchliwego korytarza np. podczas konferencji, a także jako osłona dużego okna. Białe żaluzje aluminiowe 50mm, będą wyglądały czysto i elegancko, z kolei w innym kolorze nadadzą wyrazistości wnętrzu i wprowadzą do niego ciekawy klimat.

  Żaluzje aluminiowe 25mm

  Podobnie, jak w przypadku żaluzji drewnianych, żaluzje aluminiowe 25mm świetnie sprawdzą się do dekoracji większości – można powiedzieć – okien o standardowych wymiarach. Ich budowa nie jest tak masywna, a lamele szerokości 25mm wyglądają dość delikatnie, choć oczywiście bez zarzutu spełniają swoją funkcję. Doskonale nadają się do osłony okien kuchennych, w domowym biurze, salonie czy pokoju dziecięcym, bez problemu można je zamontować na ramie okna i w świetle szyby. Są lekkie i wygodne w użyciu, a ich uniwersalny charakter nie oznacza nijakości. Przeciwnie – duży wybór wzorów i swoistych motywów, np. wspomnianych już wzorów drewnopodobnych czy też perforowanych lameli, pozwala na dopasowanie żaluzji do wielu różnych aranżacji, począwszy od nowoczesnych, gdzie aluminiowy materiał będzie świetnie współgrał np. z betonem, cegłą czy szkłem, po nieco bardziej klasyczne – brązowe żaluzje aluminiowe z motywem drewnopodobnym doskonale  dopasują się na przykład do masywnych mebli z litego drewna. Oczywiście – najważniejsza jest funkcjonalność – żaluzje aluminiowe 25mm doskonale ograniczają wpadanie dziennego światła i dodają pomieszczeniu wrażenia intymności. Przy wyborze rozmiaru żaluzji aluminiowych, warto mieć na uwadze nie tylko oryginalny wygląd, ale przede wszystkim rozmiar okna. Ma to duże znaczenie, ponieważ ostateczny efekt będzie albo podbijał estetykę i oryginalność wnętrza, albo ją mocno zakłócał, prowadząc do dysproporcji i wrażenia, że we wnętrzu zbyt dużo się dzieje, panuje chaos i niezgranie pewnych elementów. Dotyczy to szczególnie żaluzji w ciemnych kolorach, które znacznie bardziej rzucają się w oczy niż jasne dekoracje. Możliwość zakupu żaluzji stworzonych idealnie na wymiar okna pozwala na dokonanie niemalże idealnego wyboru – dobrze dobrane żaluzje aluminiowe sprawią, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Ich lekkość, wynikająca z tworzywa, a zarazem wyrazistość, stanowią atrakcyjną alternatywę dla zasłon, co jednak nie wyklucza wykorzystana wespół z nimi także tradycyjnych dekoracyjnych tekstyliów.

   

   

   

  Sposób montażu żaluzji w oknie

  Żaluzje montuje się w oknie na kilka sposobów, w zależności od typu okna.

   

  1. Montaż nad wnęką

  Stosuje się w przypadku żalzuji drewnianych 50mm.

  Tutaj mamy więcej możliwości. Pamiętać należy że, długość żaluzji liczymy od sufitu do parapetu lub podłogi. Nie pozostawiamy przerwy, pomiędzy żaluzją a sufitem, chyba że będzie ona większa niż 30cm. Korzystając ze wzoru na obliczenie długości żaluzji, łatwo obliczymy, czy mamy wystarczająco miejsca, pomiędzy sufitem a górną krawędzią otwartego okna, i czy żaluzja nie będzie zawadzać.

  Jeśli odległość jest zbyt mała, nic się tutaj więcej nie wskóra. Pozostają nam żaluzje z lamelkami 25mm montowane przy szybie lub na ramie okiennej.

  2. Montaż we wnęce

  Stosuje się w przypadku żalzuji drewnianych 50mm.

  Takie rozwiązanie nadaje się do okien otwieranych na zewnątrz (tak jak w Anglii) lub okien typu FIX – nie otwieranych.

  3. Montaż przy szybie

  Stosuje się w przypadku żalzuji drewnianych 25mm. 

  Montaż inwazyjny. Nie powoduje utraty gwarancji na okna. Listwa maskująca bez boczków.

  4. Montaż na ramie okiennej

  Stosuje się w przypadku żalzuji drewnianych 25mm. Montaż bezinwazyjny. Listwa maskująca z boczkami.

  Sterowanie żaluzjami

  Wybierz po której stronie chciałbyś mieć sznurek do podciągania żaluzji i sterowania kątem uchyłu lamelek – po lewej lub po prawej stronie.

   

  Żaluzje aluminiowe