Blog

Rolety do pokoju dziecka – na co zwrócić szczególną uwagę?

Zapewnienie pociechom odpowiedniego oświetlenia w pokoju jest niezbędne, by dzieci mogły się uczyć i bawić w komfortowych i, co ważniejsze, bezpiecznych warunkach. Jaki rodzaj rolet sprawdzi się najlepiej? Plisy? A może eleganckie żaluzje drewniane? To zależy od specyfiki pokoju dziecięcego. Podpowiadamy, na jakie czynniki warto zwrócić szczególną uwagę.

Poziom oświetlenia pokoju w ciągu dnia

foto: żaluzje drewniane do pokoju dziecka
Rolety do pokoju dziecka – na co zwrócić szczególną uwagę? 4

W przypadku okien wschodnich zależy nam raczej na roletach, które zapewnią dostatecznie dobre oświetlenie naturalne. Okna zachodnie wymagają bardziej ochrony przed jaskrawym słońcem. Żaluzje plisowane to wybór uniwersalny, który pozwala idealnie dostosować ustawienie rolet do obowiązujących warunków na zewnątrz. Plisy wykorzystują materiały o różnej przepustowości światła. Dzięki czemu, jest to dobry wybór zarówno do okien wschodnich, jak i zachodnich. Z kolei żaluzje drewniane częściej są wykorzystywane do przyciemniania i łagodzenia światła i lepiej sprawdzają się w pokojach nadmiernie narażonych na ekspozycję słońca.

Wygląd, który spodoba się dziecku

Żaluzje do pokoju dziecinnego muszą spełniać także funkcje estetyczne. Plisy są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Możemy także wybierać specjalne wzory. Dzięki temu, dziecko może samodzielnie wybrać wygląd rolet dostosowany do swoich upodobań. Żaluzje drewniane to elegancki wygląd, który dodatkowo zapewnia ładne i estetyczne rozproszenie światła. Ten rodzaj rolet również można stosunkowo łatwo dostosować do wielu tematyk przewodnich pokoju dziecięcego.

Wygoda i łatwość obsługi

Wybierając rolety do pokoju dziecinnego należy również pamiętać, że powinny być one łatwe w obsłudze dla najmłodszych. Zarówno żaluzje plisowane, jak i drewniane mogą być regulowane za pośrednictwem sznurka, z czym nie powinno mieć trudności nawet kilkuletnie dziecko. Ważnym wyposażeniem żaluzji są prowadnice żyłkowe, które umożliwiają uchylenie okna także przy zasuniętych roletach. Jest to szczególnie istotne w ciepłe, wiosenne dni, gdy chcemy wpuścić do pokoju nieco świeżego powietrza.

foto: żaluzje do pokoju dziecka
Rolety do pokoju dziecka – na co zwrócić szczególną uwagę? 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *