Żaluzje drewniane

Z jakich rodzajów drewna produkuje się żaluzje drewniane i jakie są cechy charakterystyczne dla każdego gatunku? Czyli jeśli chcemy kupić żaluzje drewniane to jakie drewno wybrać? Odpowiedź jest prosta – musi być drewno naturalne. Nie żadna sklejka lub kompozyt. Żaluzje drewniane, to żaluzje do zadań specjalnych i nie mogą być zrobione z byle czego i byle jak.

Drewno Basswood

lamela żaluzji drewnianych Basswood
Żaluzje drewniane 5

Inaczej zwane Lipą kanadyjską lub amerykańską. Występuje głównie na terenach Ameryki Północnej i należy do grupy drzew uprawnych.

Żaluzje drewniane z drewna Basswood

Basswood jest to drewno lekkie, miękkie, elastyczne, pozbawione sęków. Doskonałe dla rzeźbiarzy. Po obróbce odporne na odkształcania. Dzięki swoim właściwościom akustycznym, wykorzystywane często do produkcji instrumentów dętych, rezonansowych, takich jak bębny czy gitary. Usłojenie delikatne, płytkie.

To właśnie takie cechy stawiają że jest idealnym materiałem do produkcji żaluzji drewnianych. Po odpowiedniej obróbce, możemy być pewni że nasze rolety przy nagłej zmianie pogody nie odkształcają się. Nie skręcą i nie będą wyglądać jak drewniane wiertła zaplątane w sznurki.

Dowiedz się również: Jakie są różnice pomiędzy żaluzjami lakierowanymi, laminowanymi i bambusowymi?

Drewno Abachi

lamela żaluzji drewnianych Abachi
Żaluzje drewniane 6

Innym mniej popularnym ale też wykorzystywanym do produkcji żaluzji drewnianych jest drewno Abachi. Drewno to jest pozyskiwane z pasa środkowo-zachodniej strefy równikowej Afryki.

Żaluzje drewniane z drewna Abachi

Jest lżejsze od lipy kanadyjskiej, posiada mocniejsze usłojenie, z dużymi porami. Często występujące czarne sęki, oraz widoczne chodniki po owadach. Posiada bardzo małą zdolność przewodzenia ciepła, co sprawia że najczęściej wykorzystywane jest do produkcji saun. Tak samo jak basswood ma ma małe skłonności do paczenia się i pękania. W żaluzjach drewnianych najczęściej wykorzystuje się je do lameli egzotycznych, zwanych afrykańskimi.

Drewno bambusowe

foto:lamela żaluzji drewnianych Bambusowuch
Żaluzje drewniane 7

Ostatnim popularnym drewnem do produkcji żaluzji drewnianych jest bambus.

żaluzje bambusowe lakierowane transparentnie

Tego materiału nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to drewno elastyczne, lekkie, trwałe i bardzo twarde. Niestety rośnie tylko jako łodyga o wąskim przekroju, i by uzyskać deskę trzeba je mocno przetworzyć.

Niegdyś prowadzono spory, czy bambus nazywać drewnem a może trawą. W 2010 roku została przeprowadzona ekspertyza – wykonana przez Instytut technologii Drewna z Poznania, która jasno orzeka, że bambus jest drewnem, a jego właściwości znacznie przewyższają właściwości wielu najlepszych gatunków naszych rodzimych drzew.

Które drewno jest lepsze, które bardziej trwałe?

Wszystkie nasze żaluzje drewniane, obojętnie z jakiego drewna zostaną wykonane, będą miały taką samą jakość i trwałość. Wybór należy dokonać tylko pod względem estetycznym. Roleta ma się Tobie podobać i upiększyć Twoje wnętrze. Kwestie jakościowe pozostaw w naszych rękach. To my odpowiadamy za jakość naszych wyrobów. I tylko my mamy wiedzę jak dostarczyć Ci produkt w najwyższej jakości.

Uwaga:
Wiele kolorów może nie pokazywać się w naszym kalkulatorze. Niektóre z nich oferujemy tylko dla naszych partnerów handlowych, a inne są akurat niedostępne.

Znalazłeś idealne rozwiązanie?
Jeśli spodobały Ci się nasze rolety lub żaluzje, nie poprzestawaj na tym! Śmiało, zmierz okna i złóż zamówienie. Jeśli potrzebujesz pomocy w jakiejkolwiek części procesu, projektanci są gotowi pomóc! Wystarczy zadzwonić na naszą infolinie 880-80-80-50. To najszybszy sposób uzyskania cennych informacji i wskazówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *