BlogRolety

Rolety czy Plisy

Wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki trudny – wszystko bowiem zależy od tego, czego oczekuje się od osłony okiennej. O ile funkcja rolety jest doskonale wszystkim znana, o tyle plisy jeszcze nie należą do najpopularniejszych rozwiązań.

foto: roleta plisowana COSIMO
Rolety czy Plisy 3

Grono ich zwolenników stale się jednak powiększa, a to dzięki funkcjonalności połączonej z niebanalnym, atrakcyjnym wyglądem. Dlaczego warto wybrać plisy Cosimo? W odróżnieniu od klasycznych rolet, żaluzje plisowane można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Oczywiście, ich podstawową funkcją jest zacienianie tudzież ograniczenie wpadania promieni słonecznych do pomieszczenia, jego zacienianie, a co za tym idzie – zapobieganie zbytniemu nagrzewaniu. Mogą jednak posłużyć takie jako osobliwa… firanka, pełniąc rolę np. zazdrostek w kuchni czy zasłon na cześć okna w salonie. Można bowiem dowolnie sterować poziomem ich rozłożenia i decydować, który fragment okna ma być zakryty – może to być dół, góra, a nawet środek, stąd też wykorzystanie plis Cosimo zarówno do zaciemniania, jak i odgraniczania się ci ze czy spojrzeń ciekawskich sąsiadów poprzez zakrywanie np. tylko dołu okna. To daje także możliwość sterowania poziomem zaciemnienia pomieszczenia. Wielozadaniowość plis Cosimo, łatwość ich montażu i wygoda eksploatacji czynią z nich solidną konkurencję dla jakichkolwiek innych produktów służących osłanianiu okna. Plisy Cosimo to wyjątkowo atrakcyjna propozycja dla tych, którzy poszukują ozdoby okiennej, będącej kompromisem między tradycyjną żaluzją, roletą, a… zasłoną. Jest to gama produktów, które sprawią, ze okno nabierze zupełnie nowego charakteru i stanie się istotnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Plisy Cosimo można od nich oczekiwać? Elegancji, awangardowej, szerokiej gamy kolorystycznej, wielu różnych tkanin do wielu różnych tkanin do wyboru, funkcjonalności, stabilnych uchwytów, wygody użytkowania, łatwości utrzymania w czystości i wielu możliwości wykorzystania. Plisy Cosimo doskonale sprawdzą się na oknach różnych wymiarów, zarówno standardowych, jak i wielkogabarytowych, stąd też będą odpowiednim wyborem zarówno do biura, jak i na prywatny użytek.

Rolety Plisowane Cosimo montowane przy szybie

Można je zamontować na dowolnej wielkości oknie i mieć gwarancję, że będzie się prezentowała wyjątkowo atrakcyjnie. Cechuje je swoista delikatność i lekkość montażu – jego elementy nie są widoczne, podobnie, jak mechanizm prowadzenia. Dzięki niej można przysłonić dowolny fragment okna, zarówno od dołu, góry, jak i po środku, czyli dowolnie sterować stopniem zaciemnienia danego pomieszczenia. Nie stanowi żadnej przeszkody podczas użytkowania okna. Jest bardzo łatwa to utrzymania w czystości, można ją niemalże całkowicie zdemontować podczas mycia okna, a same plisy przeciera się wilgotną szmatką. Plisy Cosimo oferują bardzo szeroką gamę zarówno kolorystyczną, jak i materiałową, dzięki czemu można je dobrać idealnie do kolorów wnętrza czy nawet stylu aranżacji, dodając jej jeszcze więcej charakteru. Także profile są bardzo zróżnicowanie pod względem kolorystycznym, przez co można stworzyć wraz z ramą okna spójną, elegancką całość. Plisy Cosimo montowane do okna są więc niezwykle stylową, a zarazem bardzo funkcjonalną osłoną, dzięki której wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Plisy Cosimo montowanie na oknie dachowym Okna dachowe nieraz bywają wyzwaniem. Plisy Cosimo są nowoczesnym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem do tego typu okien. Dopasowują się do wszystkich rodzajów okien dachowych, dostępnych na rynku. Wysokiej jakości prowadnice sprawiają, że materiał jest idealnie, równomiernie naciągnięty i nie opada, bez względu na natężenie przechyłu okna. Magnetyczna blokada umożliwia zasłonięcie okna na dowolnej jego powierzchni, bez ryzyka opadania plisy, co daje wiele możliwości sterowni poziomem zacienienia pomieszczenia. Plisy Cosimo na okna dachowe nie mają żadnego wpływu na obsługę okna. Można przebierać wśród różnorodnych kolorów i materiałów, bawiąc się przy tym stylem i wystrojem i tworząc piękną, elegancką lub tez na wskroś nowoczesną aranżację. Plisy Cosimo są idealnym rozwiązaniem zarówno do biura, jak i domu. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, począwszy od salonu, a skończywszy na pokoju na poddaszu. Są eleganckie i bardzo funkcjonalne, doskonałe na każdy rozmiar okna, szczególnie duże, na których stworzą praktyczną, a zarazem niebanalną osłonę. Są efektowne i bardzo stylowe, z powodzeniem zastąpią wszelkie tekstylia okienne. Dzięki przyleganiu do okna pozwolą zaoszczędzić miejsce, są minimalistyczne, a zarazem wniosą wyrazisty akcent do pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *