Żaluzje czy rolety plisowane 1

Żaluzje czy rolety plisowane – jak dokonać właściwego wyboru dla Twojego domu.

Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu zasłon okiennych, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć. Pierwszą dobrą decyzją jest wybór między roletami lub żaluzjami, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie do okna.

Jaka jest różnica między roletami a żaluzjami?
Wielu kupujących używa tych słów zamiennie w odniesieniu do wielu stylów zasłon okiennych. Są to jednak dwie odrębne kategorie, które dzielą opcje zasłon okiennych na pół.

Na najbardziej podstawowym poziomie, żaluzje to twarde zasłony okienne wykonane z poziomych listew, a rolety to zasłony okienne wykonane z jednego lub kilku kawałków tkaniny. Pod względem funkcji oba osiągają cel polegający na zasłonięciu okna, ale te dwie opcje różnią się znacznie pod względem działania, ceny, stylu i innych funkcji.

Jak zdecydować między roletami a żaluzjami.
Wybierając żaluzje lub rolety, należy sobie zadać jedno podstawowe pytanie:

Jak chcę kontrolować prywatność i blokować światło?

Prywatność plus kontrola światła
Rolety i żaluzje w różny sposób spełniają te potrzeby. Żaluzje posiadają listwy, które można odchylić w celu regulacji kontroli światła. Rolety wykonane są z solidnego kawałka materiału, więc mają tylko dwie opcje – otwartą lub zamkniętą. Jeśli jednak wybierzesz lekką tkaninę filtrującą, będziesz w stanie wpuścić naturalne światło, jednocześnie zasłaniając okno, aby zapewnić całkowitą prywatność.

Po udzieleniu odpowiedzi na to pytanie wybór między roletami a żaluzjami powinien być dość jasny, ale istnieje kilka innych czynników, które odróżniają te dwa style.

Czyszczenie
Żaluzje można czyścić w mgnieniu oka płynem do mebli i miękką szmatką. Jeśli są zakurzone lub zabrudzone, można je czyścić za pomocą nasadki szczotkowej odkurzacza. Jednak każdy poważny brud będzie wymagał profesjonalnego czyszczenia.

Natomiast większość naszych rolet plisowanych można delikatnie przepłukać w wannie z wodą i płynem do prania.

Jeśli Twoje okna znajdują się w obszarze o dużym natężeniu ruchu lub masz zwierzęta i dzieci, które robią bałagan – rolety mogą być lepszym wyborem.

Trwałość
Ponieważ żaluzje są wykonane z twardych materiałów, takich jak drewno, pcv i aluminium, są bardziej odporne na zużycie niż rolety materiałowe. Niestety żaluzje drewniane nie są wodoodporne.

Pomyśl dwa razy, zanim użyjesz rolet w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak drzwi, gdzie mogą zostać zaczepione przez przechodniów.

Styl
Podstawowe białe żaluzje są standardem w większości nowych domów. Nie możesz się pomylić z tym klasycznym wyglądem, ale niektórzy mogą uznać je za nudne.
Zarówno żaluzje, jak i rolety mogą zapewnić ekskluzywny wygląd. Jeśli dekorujesz oficjalny salon lub jadalnię, wypróbuj żaluzje z naturalnego drewna lub rolety z luksusowej tkaniny.

Jeśli chcesz, aby Twoje okna tworzyły akcent, a nie wtapiały się w tło – wybierz rolety plisowane z kolorowym nadrukiem. Dostępnych jest setki tkanin, więc możesz znaleźć wzór pasujący do każdej przestrzeni.

Izolacja
 Chcesz zasłon okiennych, które powstrzymają nadmierne nagrzewanie pomieszczeń w Twoim domu?

Żaluzje niewiele zrobią, aby odbić temperaturę zewnętrzną, ale specjalne materiały plisowane zaprojektowane tak, by dzięki specjalnej powłoce zewnętrznej odbijały promienie słoneczne, w znaczący sposób zredukują ilość ciepła w Twoim domu.

Bezpieczeństwo dzieci
Jeśli masz maluchy w domu, nie musisz się obawiać o ich bezpieczeństwo. Wszystkie nasze wyroby posiadają najnowsze i niezbędne zabezpieczenia.

Cena
Nie można powiedzieć, że jedna jest droższa od drugiej. Jednak gdy spojrzymy na bardziej szczegółowe detale, ceny mogą się różnić.

Rolety plisowane mogą być zarówno znacznie tańsze, jak i znacznie droższe niż żaluzje. Podstawowa roleta może kosztować zaledwie 90 zł za okno, podczas gdy roleta z wysokiej jakości tkaniny i zamontowanym sterowaniem elektrycznym może być znacznie droższa od żaluzji drewnianej.

Ponieważ rolety plisowane mają mniej opcji niestandardowych, możesz uzyskać lepszy wygląd za mniej.

Montaż
Proces montażu może się nieco różnić w zależności od wybranego typu osłon.
Zarówno rolety, jak i żaluzje są łatwe w montażu, nawet dla początkujących. Zaluzjedrewniane.net, ma świetne instrukcje i przewodniki wideo, które przeprowadzą Cię przez cały proces.

Jak mierzyć i montować rolety i żaluzje

Znalazłeś idealne rozwiązanie?
Jeśli spodobały Ci się nasze rolety lub żaluzje, nie poprzestawaj na tym! Śmiało, zmierz okna i złóż zamówienie. Jeśli potrzebujesz pomocy w jakiejkolwiek części procesu, projektanci są gotowi pomóc! Wystarczy zadzwonić na naszą infolinie 880-80-80-50. To najszybszy sposób uzyskania cennych informacji i wskazówek.

Udostępnij post

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *